ÇİMSTONE MUTFAK TEZGAH ÜRÜNLERİKUVARS ESASLI KOMPOZE TAŞ ÜRETİMİNDE BİR DÜNYA MARKASI...


Polimer Decor olarak siz değerli müşterilerimize Çimstone ürünlerinin yetkili bayisi olarak hizmet vermekteyiz. Aşağıda bulunan tabloda Çimstone hakkında bilgilere, resimlere ve ürünlerin renklerine bakabilir, sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.BAKIM VE KULLANIM KILAVUZU

 

Düzenli Temizlik

 

Cimstone’ nun gözeneksiz yapısı sayesinde nemli bir bez ve sabunla veya yumuşak bir deterjanla yapılacak bir temizlik Cimstone yüzeyin harika görünmesi için yeterli olacaktır. Temizlikten sonra sabunu sıcak suyla durulayın ve bir bez veya kağıt havlu ile kurulayın. Bir diğer seçenek de temizliği sirke ve su karışımıyla yapıp sonra durulamaktır. Aşındırıcı etkileri nedeniyle partikül ihtiva eden temizlik ürünlerini kullanmayınız. Jel veya sıvı türünde olan temizlik malzemelerini tercih ediniz.

 

 

İnatçı Gıda Lekeleri

 

Nemli bir bez veya kağıt havlu üzerine bir miktar aşındırıcı olmayan ve düşük oranda çamaşır suyu içeren bir deterjan dökünüz. Yüzeyi dairesel hareketlerle silerek temizleyiniz ve hemen durulayınız. Metal izi pas gibi zorlu lekelerde bu deterjandan az bir miktar bulaşık süngerinin yüzeyine dökünüz, hafifçe ovalayınız ve hemen durulayınız. Cimstone yüzeyinizi ilk günkü görünümüyle muhafaza etmek için düzenli aralıklarla temizlemenizi tavsiye ederiz.

 

Dayanıklılık

 

Cimstone kırılma, çatlama, çizilme ve lekelere karşı dayanıklıdır. Buna rağmen farklı nesnelerden gelebilecek aşırı darbe ve basınçtan zarar görebilir. Her yüzey gibi güçlü kimyasallara maruz kaldığında kalıcı olarak hasar görebilir. Cimstone yüzeyleri çizilmeye karşı dayanıklı olsa da keskin ve sivri aletlere maruz bırakmayınız. Bir kesme tahtasının kullanılması her zaman tavsiye edilir.

 

Tortular

 

Gıda artığı, sakız vb. kurumuş yapışkan artıkları öncelikle plastik veya tahta bir mutfak gereciyle kazıyınız. Sonra nemli bir bez ve deterjanla iz kalmayacak şekilde temizleyiniz sonrasında hemen durulayınız. Yüzey parlaklığına zarar vermemek için zorlu kirleri temizlemek için aşındırıcı bir malzeme kullanmayınız.

 

Kullanılmaması Gereken Kimyasal ve Temizleyiciler

 

Fırın-ocak temizleyicileri, zemin temizleyicileri, bulaşık Isıl Dayanım makinası deterjanı, klozet temizleyicileri, mobilya temizleyicileri, lavabo gideri açıcıları, leke çıkarıcılar, pil asidleri vb. Bankonuzun bu kimyasal ve temizleyicilere uzun süreli temasa maruz kalması yüzeyde kalıcı hasar veya renk değişimine neden olabilir. Yüzeyiniz potansiyel olarak zarar verici bu vb. bir malzemeye maruz kaldığı zaman etkisinden korunmak için hemen suyla durulayınız.

 

Isıl Dayanım

 

Cimstone yapısal olarak granit de dahil olmak üzere herhangi bir yüzeye kıyasla ısıya karşı daha dayanıklı olmakla birlikte her yüzey gibi ani ve hızlı ısıl değişimlerden zarar görebilir. Bu yüzden her türlü elektrikli ısıtma ve pişirme cihaz ve gerecinin altında her zaman nihale kullanılması önerilir. Ateşten yeni alınmış ve sıcak tencere-tava vb. pişirme gereçlerini doğrudan Cimstone yüzeyine koymayınız.

 

CİMSTONE ÜSTÜNLÜKLERİ

 

Doğal güzellik

 

Cimstone doğal kuvarsın renk, güzellik ve dayanıklılığını teknolojisiyle bir araya getiriyor.

 

Performans ve zarafet

 

Cimstone başka hiçbir yüzeyin sağlayamayacağı ölçüdeki performans ve güzelliğin mükemmel uyumunu, başta mutfak ve banyolar olmak üzere, tüm iç mekanları eşsiz bir ortama çevirmek üzere sunuyor.

 

Çevre dostu teknoloji

 

Cimstone doğal kaynakları çevre dostu yüksek teknolojisiyle muhteşem bir ürüne dönüştürmektedir.

 

Kolay Temizlik

 

Cimstone gözeneksiz yapısıyla çay, kahve, limon, sirke, meyva suları, makyaj malzemesi vb. pek çok malzeme lekelerine karşı mükemmel dayanım sağlar.

 

Asit ve bazlara dayanıklıdır

 

Cimstone, mutfak ve banyolarda günlük kullanımda yer alan malzemelerde bulunan baz ve asitlere karşı yüksek dayanım gösterir.

 

Çizilmeye ve aşınmaya karşı dayanıklıdır

 

Kuvars dünyanın en sert minerallerinden biri olduğu için Cimstone çizilmeye ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır.

 

Hijyenik

 

Üzerinde mikroorganizmaların üremesine izin vermeyen gözeneksiz yapısıyla Cimstone yüksek hijyen sağlar.

 

Darbelere dayanıklıdır

 

Eşsiz üretim teknolojisinden gelen sertlik ve esnekliği birleştiren yapısıyla Cimstone’ nun darbe dayanımı çok yüksektir.

 

Cimstone Türk Malıdır 

 

Cimstone, Türkiye’ nin en zengin doğal kaynaklarından biri olan kuvarsı özel teknolojisiyle Türkiye’de işleyerek yüksek nitelikli bir ürüne dönüştürmektedir.

 

2 YILLIK CİMSTONE MESKEN GARANTİSİ

 

Bu garanti diğer yasal garantilerle beraber uygulanır. Doğal taş atölye işçiliği genel kurallarının yanı sıra ürüne özel işleme-imalat ve montaj kurallarına uyulması kaydıyla,montaj gününden itibaren ortaya çıkabilecek üretim hatalarına karşılık, Cimstone Kuvars Yüzeyler (Alternatif Mermer ve Madencilik A.Ş.), ürüne garanti vermektedir.Oluşan hatanın üretim hatasından mı yoksa kullanım, taşıma veya montaj hatasından mı kaynaklandığı hususunda nihai karar yetkisi Cimstone Kuvars Yüzeyler uhdesindedir. Bu garanti meskeninize kalıcı olarak montajı yapılmış olan kusurlu ürünün onarım veya değiştirilmesine yöneliktir.Onarım veya değiştirme kararı tek ve yalnızca Cimstone’ nun takdirindedir. Bu 2 yıllık mesken garantisi yalnızca tek ailenin kullanımına tahsis edilmiş olan meskenin,montaj sırasındaki malikine tanınan bir haktır. Tek bir ferdin veya ailenin kullanımına tahsis olunacak şekildeyeni inşa edilen bir meskene kalıcı olarak ürünün montajının yapılmış olması durumunda bu garanti meskeni satınalan ilk sahibinin yararlanabileceği bir haktır.